Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odpust parafialny Ropczyce - Witkowice 2017 (RELACJA) - parafiaropczycewitkowice.pl

 
Uroczystość Odpustowa św. Michała Archanioła i jubileusz 25-cio lecia kapłaństwa ks. Marka Marchuta 01.10.2017. Jak co roku o tej porze przeżywaliśmy odpust parafialny. Przygotowania, sprzątanie, wystrój świątyni, piękne bukiety (w wykonaniu siostry Marity zachrystianki) i wyjątkowa atmosfera, bo wyjątkowi goście. Główny celebrans to ks. Marek Marchut, który 25 lat temu, przy tym ołtarzu odprawiał Mszę św. prymicyjną. Dzisiaj jako Jubilat dziękował z całą parafią za dar kapłaństwa. Kaznodzieja Ks. Kazimierz Kuman, głosił ks. Markowi kazanie prymicyjne.Dzieci , młodzież i przedstawiciele Rady Parafialnej przywitały ks. Marka. Ks. Kazimierz w kazaniu ukazał nam jak kult św. Michała Archanioła jest żywy w wielu parafiach, i możemy być dumni że mamy takiego Patrona.Kaznodzieja podkreślił że Jubilat to wielki czciciel Matki Bożej, ponad dwadzieścia razy pielgrzymował z Rzeszowa na Jasną Górę, wielki zwolennik sportu, występował w mistrzostwach Europy piłki nożnej Księży, gdzie zajęli drugie miejsce. Wspomniał również o wielkiej gorliwości Jubilata zarówno jako wikariusza w wielu parafiach jak i proboszcza w Nawsiu i obecnie w Cieklinie . Uroczystość zaszczycili obecnością księża proboszczowie i wikariusze naszego dekanatu na czele z Ks. dziekanem Leopoldem Kordasem. parafiaropczycewitkowice.pl 2017

 


Parafia Ropczyce - Witkowice
 
Data pliku video: 2017-10-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ropczycko-sędziszowski

  Powiat ropczycko-sędziszowski – leży na pograniczu dwóch krain geograficznych – Kotliny Sandomierskiej i Podgórza Karpackiego. Siedzibą powiatu znajdującego się w województwie podkarpackim są Ropczyce. Powiat należy do licznej grupy utworzonych w 1999 roku w wyniku reformy administracyjnej. Należą do niego gminy: Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Iwierzyce, Ostrów, Wielopole Skrzyńskie. Dużą część powiatu stanowią użytki rolne.

  Po przyjeździe na ziemie powiatu będzie okazja zapoznać się z wieloma miejscami i zabytkami wartymi obejrzenia. Oprócz kościołów, kapliczek, dworków i parków, atrakcje stanowi hitlerowski poligon testowy. Znaleźć tu można bunkry i fragmenty wyrzutni rakiet V-2. Skorzystać można też ze szlaków turystyki pieszej i rowerowej. W ten sposób nie przegapimy największych atrakcji regionu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola