Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsza Komunia Święta 20 maja 2018 - Parafia Ropczyce - Witkowice

 
Transmisja na żywo z parafii św. Michała Archanioła Ropczyce -Witkowice 20 maja 2018 r. w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 35 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie ksiądz proboszcz Tadeusz Mieleszko powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Cała uroczystość przebiegła w modlitewnym skupieniu; dzieci uczestniczyły we wszystkich czynnościach liturgicznych przewidzianych dla wiernych: czytania, śpiew psalmu i pieśni, modlitwa powszechna i procesja z darami. Najważniejszym jednak momentem dla wszystkich dzieci i ich rodziców było przyjęcie Jezusa Eucharystycznego do serca. W oczach wielu rodziców pojawiły się łzy wzruszenia. Dzieci swą wdzięczność za dar Eucharystii wyraziły na koniec Mszy świętej poprzez podziękowania przede wszystkim Jezusowi za dar Komunii Świętej, dzięki której będą mogły uczestniczyć w Jego uczcie, Księdzu proboszczowi Tadeuszowi za troskę duszpasterską i Ofiarę Mszy Świętej, a szczególnie za dar Chrystusa złożony w nasze dziecięce serca, Kochanym Rodzicom, za dar życia, troskę i miłość każdego dnia oraz za przykład rodzicielskiej wiary jak poznawać i kochać Boga, Wychowawcom i Dyrekcji Szkoły za ich trud i poświęcenie - to także i Wasza praca sprawiła, że możemy świadomie przeżyć dzisiejsze święto, Panu organiście za naukę śpiewu, poświęcony czas i wszelki trud, Siostrze zachrystiance, za wszelką pomoc i życzliwość oraz za zaangażowanie się w wystrój kościoła na naszą uroczystość. Katechecie ks. Rafałowi Głowackiemu że nas uczył jak się przygotować do tej wielkiej chwili. Za to, że nam wskazywał drogę do świętości, za troskę i dobroć, morze cierpliwości. Pomagałeś nam z miłością i czyniłeś wszystko, żeby ten dzień był dla nas radosny i bardzo uroczysty. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać! Życzymy szczęść Boże! Po zakończeniu Eucharystii każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek – Pamiątkę I Komunii Świętej, oraz mały bochenek chleba, który miał zostać podzielony podczas rodzinnego spotkania. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, nie zabrakło wzruszenia i pewności, że Pan Bóg, który w Najświętszym Sakramencie zamieszkał w sercach naszych uczniów, nie poskąpi swej łaski.

 


Parafia Ropczyce - Witkowice
 
Data pliku video: 2018-05-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ropczycko-sędziszowski

  Powiat ropczycko-sędziszowski – leży na pograniczu dwóch krain geograficznych – Kotliny Sandomierskiej i Podgórza Karpackiego. Siedzibą powiatu znajdującego się w województwie podkarpackim są Ropczyce. Powiat należy do licznej grupy utworzonych w 1999 roku w wyniku reformy administracyjnej. Należą do niego gminy: Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Iwierzyce, Ostrów, Wielopole Skrzyńskie. Dużą część powiatu stanowią użytki rolne.

  Po przyjeździe na ziemie powiatu będzie okazja zapoznać się z wieloma miejscami i zabytkami wartymi obejrzenia. Oprócz kościołów, kapliczek, dworków i parków, atrakcje stanowi hitlerowski poligon testowy. Znaleźć tu można bunkry i fragmenty wyrzutni rakiet V-2. Skorzystać można też ze szlaków turystyki pieszej i rowerowej. W ten sposób nie przegapimy największych atrakcji regionu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola