Belka
Niedziela, 3 Lipca 2022   imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Dofinansowanie do zakupu samochodu dla Policji

Dofinansowanie do zakupu samochodu dla Policji

Data dodania: 2022-04-06
4 kwietnia 2022 r. burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak podpisał porozumienie z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie przyznające dotację celową w kwocie 50 tys. zł na fundusz wsparcia policji. więcej »
 
Zmarła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach

Zmarła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach

Data dodania: 2022-03-28
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bożeny Rygiel, długoletniej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach. Niemal przez cały okres swojej pracy zawodowej była związana z tą szkołą, najpierw jako nauczycielka i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów, a od 1 września 2000 roku - dyrektor tej placówki. Pod jej zarządem szkoła stała się ośrodkiem nowoczesnej edukacji, na miarę XXI wieku.  więcej »
 
 

Te hity wystroju wnętrz PRL były w każdym domu....

Data dodania: 2019-07-08
Kryształy na meblościance, dziergana serwetka na telewizorze... W czasach PRL-u te kultowe ozdoby wnętrz mieli praktycznie wszyscy. Dziś wiele z nich powraca do łask. Sprawdź, czy je... więcej »
 
 

Wakacje z dzieckiem? "Niemapa" Bieszczad może...

Data dodania: 2019-07-05
Bieszczady to świetne miejsce, by na chwilę zapomnieć o codzienności. Co jednak, jeżeli chcemy na wycieczkę zabrać również swoje pociechy? O to, żeby się t... więcej »
 
 

Odnowili czy zniszczyli? Zobacz najdziwniejsze...

Data dodania: 2019-07-02
Gdy inwestorzy postanawiają dać starym budynkom nowe życie, efekty bywają... różne. Oto najbardziej kontrowersyjne przeróbki dawnych kamienic, świątyń, zamk&o... więcej »
 
 

Cudzoziemcy chętni na nieruchomości w Polsce....

Data dodania: 2019-07-01
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało raport na temat sprzedaży polskich nieruchomości obcokrajowcom. Okazuje się, że w 2018 r. cudzoziemcy jeszcze chętni... więcej »
 
 

Podatek katastralny - co to takiego i dlaczego znów...

Data dodania: 2019-06-28
W polskich mediach znów zrobiło się głośno o podatku katastralnym. Dlaczego tak wiele osób się go obawia – i czy słusznie? więcej »
 
 

Oszuści mieszkaniowi na rynku sprzedaży. Planujesz...

Data dodania: 2019-06-27
Znajdujesz idealne mieszkanie, podpisujesz ze sprzedającym umowę u notariusza i... zostajesz z niczym. Oszuści mieszkaniowi stosują wiele metod, żeby oszukać kupujących. Podpowi... więcej »
 
 

Jeśli jesteś nauczycielem i podjąłeś decyzję o...

Data dodania: 2019-06-26
W piątek, 28 czerwca, w godzinach od 9 do 14 w rzeszowskim Oddziale ZUS oraz jednostkach terenowych na zainteresowanych emeryturami nauczycielskimi będą czekać eksperci ZUS. więcej »
 
 

Na mieszkania komunalne czeka się nawet 20 lat....

Data dodania: 2019-06-26
Najwyższa Izba Kontroli zbadała zasoby mieszkaniowe 21 gmin w Polsce. Wyniki nie napełniają optymizmem – na mieszkania komunalne czeka się z reguły bardzo długo, a same lo... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 213
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ropczycko-sędziszowski

  Powiat ropczycko-sędziszowski – leży na pograniczu dwóch krain geograficznych – Kotliny Sandomierskiej i Podgórza Karpackiego. Siedzibą powiatu znajdującego się w województwie podkarpackim są Ropczyce. Powiat należy do licznej grupy utworzonych w 1999 roku w wyniku reformy administracyjnej. Należą do niego gminy: Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Iwierzyce, Ostrów, Wielopole Skrzyńskie. Dużą część powiatu stanowią użytki rolne.

  Po przyjeździe na ziemie powiatu będzie okazja zapoznać się z wieloma miejscami i zabytkami wartymi obejrzenia. Oprócz kościołów, kapliczek, dworków i parków, atrakcje stanowi hitlerowski poligon testowy. Znaleźć tu można bunkry i fragmenty wyrzutni rakiet V-2. Skorzystać można też ze szlaków turystyki pieszej i rowerowej. W ten sposób nie przegapimy największych atrakcji regionu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola